Ak si Igor Matovič niečo zaumieni, ide aj cez mŕtvoly. Potvrdzuje to i očkovacia lotéria či bonusy pre seniorov. Tentokrát sa jeho veľkou vášňou stal prorodinný balík, ktorý sa opäť dostal do parlamentu. Minister financií sa totiž rozhodol prelomiť veto prezidentky.

Je to iba pár hodín, čo poslanci znova hlasovali o balíku pomoci pre rodiny, no tentokrát rozhodovali o prelomení veta prezidentky. Zuzana Čaputová sa totiž nedávno rozhodla vrátiť zákon späť do parlamentu na prerokovanie. Jej pripomienky však boli odignorované a Igor Matovič chcel pretlačiť svoj návrh v pôvodnom znení.

To sa mu napokon aj podarilo! Minister financií musel o výhodách balíka za viac ako miliardu eur presvedčiť minimálne 76 poslancov. 77 zákonodarcov nakoniec podporilo zákon, v dôsledku čoho bolo veto prezidentky prelomené. Súhlasil aj poslanec Vladimír Zajačik, no jeho zariadenie nefungovalo. Celkovo tak predsedu strany OĽaNO podporilo 78 ľudí.

Protiinflačný balík odmietli strany SaS a Smer-SD. Návrh nedostal zelenú ani u Pellegriniho hnutia. Matovič našiel podporu u predstaviteľov ĽSNS a vlastných straníkov. K takémuto výsledku výrazne pomohla aj strana Sme rodina. Hlasovania sa zdržali členovia koaličnej strany Za ľudí. Šéf rezortu financií sa však môže tešiť predčasne, keďže Čaputová je rozhodnutá obrátiť sa na Ústavný súd, aby posúdil ústavnosť legislatívneho procesu prijatého balíčka zákonov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3  |  Foto: TV Markíza, YT/REFRESHER SK, FB/Igor Matovic, NR SR