30. októbra sa oficiálne skončila očkovacia lotéria, pričom trvala tri mesiace a stála 26 miliónov eur. Aj keď nie je možné vyhrať ďalšiu prémiovú výhru, stále sa dá na očkovaní zarobiť. Ministerstvo financií sa totiž rozhodlo vyjsť v ústrety ľuďom.

Pravidelné točenie osudia so žrebmi sa skončilo, no stále je možné získať sprostredkovateľský bonus. Ministerstvo financií predĺžilo termíny na prihlásenie sa do systému do 18. novembra. Sprostredkovateľský bonus môžete získať, ak ste zaočkovaný od 1. júla a dostali ste od Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) špecifický kód.

Číselný kód dáte osobe, ktorej ste vakcináciu odporučili a ten sa zaregistruje s vašim kódom na rovnakej stránke, ako to bolo v prípade očkovacej lotérie. Človek do 50 rokov môže dostať bonus 30 eur, do 60 rokov je možné získať 60 eur a ľudia nad 60 rokov si môžu prilepšiť o 90 eur.

Rezort financií taktiež upozorňuje súťažiacich, že musia byť obe dávky vakcíny evidované, aby bolo možné overiť pridelený kód. „V prípade, ak ste zaočkovaná osoba a k dnešnému dňu vám nebol zaslaný kód pre sprostredkovateľský bonus, ale domnievate sa, že spĺňate zákonné podmienky na jeho pridelenie, kontaktujte s požiadavkou o preverenie technickú podporu na telefónnom čísle 048/43 17 222 alebo tak urobte prostredníctvom kontaktného formulára,“ uvádza na oficiálnej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mfsr.sk  |  Foto: FB/Igor Matovic, RTVS, MF SR