8. septembra sa zahalil celý svet do smútku potom, čo na večný odpočinok odišla britská kráľovná Alžbeta II. vo veku 96 rokov. V uplynulých hodinách bol zverejnený dôvod, pre ktorý zomrela panovníčka vládnuca Anglicku neuveriteľných 70 rokov.

Od roku 1952 sa po smrti otca Juraj VI. postavila na čelo anglickej monarchie Alžbeta II., ktorá napokon skonala 8. septembra 2022. 96-ročná panovníčka poslednýkrát vydýchla na zámku Balmoral v Škótsku, kde sa s ňou prišla rozlúčiť najbližšia rodina vrátene následníka trónu.

V štvrtok (29. septembra) hlavný matričný úrad v Škótsku (National Records of Scotland – NRS) zverejnil záznam z úmrtného listu kráľovnej, kde stojí, že príčinou jej úmrtia bola staroba. Listina potvrdila, že Alžbeta II. skonala o 15:10 miestneho času v Aberdeenshire.

,,Hlboko smútime nad odchodom váženej panovníčky a milovanej matky. Viem, že jej stratu hlboko pocítila celá krajina, Commonwealth a nespočetné množstvo ľudí na celom svete. V období smútku a premeny bude mňa a moju rodinu utešovať vedomie toho, akému rešpektu a širokej obľube sa kráľovná tešila,“ uviedol v oficiálnom vyhlásení jej syn, a zároveň nástupník trónu Karol III..

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: royal.uk, Twitter, eonline.com