Pred pár dňami došlo počas vyučovacej hodiny na strednej priemyselnej škole elektrotechnickej k vážnej nehode, pri ktorej bol elektrickým prúdom zasiahnutý jeden zo študentov. Všetko nasvedčuje tomu, že za incident je zodpovedný učiteľ.

Na strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Nových Zámkoch prebiehala vyučovania hodina zameraná na meranie elektrického prúdu. Učiteľ mal na starosti iba troch študentov, keď 18-ročného maturanta zasiahol elektrický prúd silou takmer 400 voltov.

Pomoc v kritickej chvíli však prišla zo strany spolužiakov, ktorí mladíka na striedačku oživovali, kým neprišla sanitka. Momentálne sa nachádza v umelom spánku a jeho stav je v kritický. Samotné vedenie školy však rodičov kontaktovalo po dvoch hodinách od incidentu, pričom ho nazvala ,,drobným úrazom“.

Zúfalý otec sa dokonca stretol aj s učiteľom, ktorý mal dohliadať na študentov. Namiesto ospravedlnenia však len upozorňoval, že k žiadnemu pochybeniu z jeho strany určite nedošlo. Do školy bola privolaná polícia aj inšpektorát práce, ktorí podrobne vyšetria detaily nehody. Podľa prvotných informácií by mal byť za úraz zodpovedný učiteľ, ktorý v danom momente nevypol prúd.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YouTube, Pixabay, markiza.sk