Matúš Mečár je v Nitre známa firma. Milovník rýchlej jazdy, bývalý MMA zápasník a kamarát Norberta Bödöra. Pred rokom zrazil na priechode mladučku Lucku († 27), ktorá zraneniam podľahla o pár hodín neskôr v nemocnici. Muž si teraz vypočul pred súdom šokujúci trest.

Len 27-ročná Lucka D. mala život pred sebou a spolu s manželom Lukášom sa tešila na spoločnú budúcnosť. Keď sa ale vracala pred rokom domov ulicami Nitry, len tri minúty od domu ju na priechode pre chodcov nabral luxusný Mercedes. Vozidlo išlo tak rýchlo, že zabrzdilo až 200 metrov po náraze. Mladá žena svojim zraneniam podľahla po troch hodinách v nemocnici.

Ako sa neskôr ukázalo, vozidlo šoféroval bývalý MMA zápasník Matúš Mečár. Ten je v Nitre známa firma a jeho tvár spolu s Norbertom Bödörom nechýbala ani na nedávnom pražskom zápase Végha a Vémolu v Prahe. Hoci trvá štandardné vypracovanie dopravného posudku len pár týždňov, tentokrát sa proces naťahoval celé mesiace.

Až po roku sa napokon postavil Mečár pred súd, na ktorý prišli aj Luciini súrodenci a rodičia. Ten vyriekol šokujúci verdikt: 3-ročná podmienka s 5-ročným odkladom a 6-ročný zákaz viesť motorové vozidlo. Aj keď šofér prejavil ľútosť, rodine sa ospravedlnil a uhradí aj nemajetkovú ujmu v sume 30-tisíc eur, Mečár nebude mať pokoj. Prokurátor sa totiž odvolal a rozsudok teda nie je právoplatný: „Obžalovaný má viac ako 50 záznamov za dopravné priestupky a bol odsúdený na podmienečný 3-ročný trest a súdny probačný dohľad za trestný čin vydierania formou spolupáchateľstva,“ dodáva pre Nový Čas nespokojný prokurátor.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook, YouTube/OKTAGON MMA