Na utorkovej poslednej rozlúčke s expolitikom Romanom Hofbauerom v bratislavskom krematóriu nechýbal ani bývalý predseda vlády Vladimír Mečiar. Po dlhom čase prehovoril aj na kameru a slovami nešetril ani Slovákov ani politikov. 

[sociallocker]Bývalý predseda vlády a šéf HZDS Vladimír Mečiar (73) sa po niekoľkých rokoch opäť objavil na očiach verejnosti a dokonca poskytol denníku Nový Čas rozhovor. Hoci je už na dôchodku a politike sa nevenuje, so svojím spoluzakladateľom HZDS a kolegom Romanom Hofbauerom sa prišiel dôstojne rozlúčiť do bratislavského krematória.

Vladimír Mečiar v súčasnosti žije dôchodcovským životom, venuje sa záhradkárčeniu a chová ovce. Z politickej scény sa stiahol, no po dlhom čase urobil výnimku a na kameru povedal, čo si myslí o politike, ktorú vraj vníma s humorom a na všetkom sa smeje. Na otázku, či podľa neho vydrží koalícia štyri roky, odpovedal, že pri takejto opozícií aj osem: “V opozícii sú bezzubí chudáci! Nemajú politické myslenie, predvídavosť. Vyťahujú len škandály a potom hrrrr,” adresuje tvrdé slová politikom.

Nešetril ani Slovákov a pripomína, že všetko, čo sa urobilo od roku 1994, je aj jeho zásluhou, za čo ho neraz nazvali Otcom národa. Dnes ale cíti rozhorčenie: “No a za to nám Slováci dnes poďakovali, keď si pani Mojsejovú vážia viac ako mňa. Nech žijú,” dodáva ironicky a zamáva. Pozrite si celý rozhovor.

Zdroj: cas.sk | Foto: Youtube[/sociallocker]