Medzi deťmi koluje život ohrozujúca hra: Dôležitá výstraha psychológa!

Dátum:

Nie je to prvýkrát, čo sa medzi deťmi a tínedžermi začali šíriť nebezpečné hry, ktoré mohli ohroziť ich život. Jednou z najväčších hrozieb bola v minulosti “Modrá veľryba“, ktorá si hlavne v zahraničí vyžiadala desiatky nevinných obetí. Tentokrát sa však riskantná výzva začala šíriť naprieč Slovenskom!

Štátny ústav pre kontrolu liečiv vydal varovanie pre rodičov, aby boli obozretní a zvýšili pozornosť pri voľnočasových aktivitách svojich detí. Zaznamenal totiž nekontrolovateľné a nadmerné užívanie paracetamolu. Medzi deťmi sa mala rozšíriť tzv. paracetamolová výzva.

Podľa dostupných informácií deti doma užijú všetky voľnopredajné lieky, ku ktorým sa dostanú a následne natáčajú na sociálnu sieť reakciu ich organizmu. ,,Otrava paracetamolom je vážny stav, pri neliečenej otrave dochádza k zlyhávaniu obličiek, pečene a poruchám vedomia, čo môže viesť až k úmrtiu pacienta,“ uvádza ŠÚKL na sociálnej sieti.

Psychológ z internetovej poradne IPčko vysvetlil, že deti sa zapájajú do takýchto výziev, aby zapadli medzi rovesníkov. Taktiež ich láka adrenalín, dobrodružstvo či sociálny status. „Aj táto medializovaná výzva môže byť príležitosťou k tomu, aby ste sa o tom doma porozprávali, identifikovali rizikové situácie a hovorili o tom, že to môže byť nebezpečné. Zaujímajte sa z pozície ,,fanúšika“ svojho dieťaťa a nie z pozície ,,kontrolóra“ o to, čo vaše dieťa žije, potrebuje, čo mu online svet napĺňa, s kým sa v online prostredí stretáva,“ radí Marek Madro prostredníctvom portálu tvnoviny.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/ŠÚKL, tvnoviny.sk |  Foto: FB/ŠÚKL, YT/Swansea Bay NHS TV

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...