Zdravotníctvo kolabuje, pričom sa v nemocniciach denne zapĺňajú lôžka s covidovými pacientmi. O to viac je nebezpečnejší dokument, ktorý sa momentálne šíri na sociálnych sieťach. Situácia je natoľko vážna, že musela zareagovať aj polícia.

Na sociálnych sieťach sa začal šíriť bizarný dokument s názvom ,,Anticovidový reverz“, ktorý môže mnohým Slovákom podpísať rozsudok smrti. ,,…si plne uvedomujem, že ochorenie COVID-19 neexistuje, a teda v prípade, že mi toto ochorenie bude aj napriek tomuto môjho názoru indikované výsledkom testu, nemôžem naďalej zachovávať dôveru voči zdravotníckemu personálu a ich metódam liečby, a preto s okamžitou platnosťou ukončujem svoj pobyt v nemocnici na vlastné riziko a zodpovednosť,“ uvádza sa v spomínanom dokumente.

V inkriminovanom reverze sa tiež uvádza, že pacient odmieta liečbu aj vo chvíľach, kedy sa bude dusiť, a zároveň odmieta umelú pľúcnu ventiláciu. Taktiež požaduje vyvezenie na vozíku alebo na nosidlách pred vchod nemocnice. Muži zákona obsah dokumentu konzultovali so zdravotníkmi, ktorí upozorňujú, že nejde o oficiálny dokument, pričom je možné podpísať štandardný reverz.

Zdravotnícky personál však nad požiadavkami daného pacienta iba neveriacky krúti hlavou. ,,…celkom jasne si nevedia predstaviť, akoby si podobný reverz mohol uplatniť pacient, ktorý sa dusí, stráca vedomie a zomiera – jeho jedinou nádejou je pľúcna ventilácia,“ sprostredkúva informácie polícia, pričom upozorňuje na dva prípady, kedy obaja infikovaní napokon zomreli.

Anticovidový reverz

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Hoaxy a podvody-Polícia SR  |  Foto: FB/Hoaxy a podvody-Polícia SR, Polícia SR, MZ SR