Najveľkolepejší hudobný koncert všetkých čias “Live Aid” sa pokúsi o svoj veľký návrat. Na benefičnej akcii z júla 1985 svietili najvcäčšie hviezdy svetového šoubiznisu ako U2, Black Sabbath, Phil Collins Judas Priest , Eric Clapton, Led Zeppelin, Bob Dylan, Mick Jagger, Paul McCartney či David Bowie a Madonna.

Za vrcholné vystúpenie je nekompromisne považovaný 21-minútový koncert skupiny Queen na čele s Freddiem Mercurym, ktorý sa dočkal aj filmového spracovania. Ukončenie pandémie koronavírusu má v pláne osláviť Európa v podobnom duchu. Catherine Martin na Európsom stretnutí ministrov kultúry predstavila myšlienku zorganizovania udalosti podobnej svetoznámemu Live Aid.

Koncert by bol akousi oslavou prekonania svetovej pandémie koronavírusu. Táto idea z hlavy írskej ministerky kultúry bola odsúhlasená všetkými zúčastnenými, informuje denník Irish Mirror. Veľkolepá hudobná oslava by sa za prísnych hygienických podmienok mala uskutočniť v letných mesiacoch v tých európskych metropolách, v ktorých bude vyhlásené prekonanie pandémie. Írska ministerka kultúry zároveň tvrdí, že takáto udalosť znovu naštartuje náladu a morálku medzi ľuďmi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 Zdroj: irishmirror.ie | Video | Foto: YT/Live Aid