10. novembra zarmútila celú krajinu správa o náhlom úmrtí speváka Mira Žbirku, ktorý skonal na opakovaný zápal pľúc. Nečakaná informácia bola zverejnená na jeho oficiálnych účtoch na sociálnych sieťach, pričom fanúšikovia hudobnej legendy ostali doslova zdrvení.

“Správy o mojej smrti sú PRAVDIVÉ,” to by povedal Meky, keby žil… MIRO ŽBIRKA, 21.10.1952 – 10.11.2021,“ stálo vo vyhlásení na sociálnej sieti. Smrť Mekyho Žbirku zasiahla tisíce ľudí z celého Slovenska i Čiech a mnohí nedokážu prijať fakt, že spevák odišiel do zeme, ktorej „na mapách dávno niet“.

Hitmaker, ktorý začínal profesionálnu kariéru s kapelou Modus, bol blízkym priateľom Mariky Gombitovej. Práve ona mu venovala do neba srdcervúce slová, avšak nebola jediná. K úmrtiu legendy sa okrem množstva známych osobností či politikov vyjadrila aj samotná prezidentka Zuzana Čaputová.

Najťažšie životné chvíle však momentálne prežívajú Mirove deti Denisa, David a Linda, ako aj manželka Katarína. Práve s ňou bol ženatý od roku 1988 a pôsobila aj ako jeho manažérka. Katka zároveň potvrdila správu o úmrtí umelca, pričom podala aj prvé vyjadrenie: „S Mekym som bola až do konca,“ prezradila pre portál eXtra.cz, a zároveň vyvrátila špekulácie, že by spevák podľahol koronavírusu. „Nie, Covid nie. Zápal pľúc, už to mal viackrát a tento raz to nedal,“ dodala užialená vdova.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: eXtra.cz | Foto: FB/Miro Zbirka | Video: YouTube