Ani veľkým športovým hviezdam, ako Leo Messi sa nevypláca podvádzať na daniach. Rodený Argentínčan bol totiž španielskými súdmi odsúdený na 21 mesiacov za finančné podvody.

[sociallocker]Hviedza FC Barcelona čelí v týchto dňoch poriadnému problému. Španielske súdy ho odsúdili na 21 mesiacov za mrežami kvôli daňovému kráteniu, pričom k  podvodom malo dôjsť ešte počas rokov 2006 až 2009. Ako uvádza súd, futbalista spolu so svojím otcom mal v tomto období pripraviť štát o 4,2 milióna eur. Súdny proces s hviezdou španielskeho klubu začal už v máji, obhajoba bola postavená na fakte, že známy futbalista venoval svoju pozornosť výhradne športu a klubu. Papiere, ktoré mu otec s právnikmi dávali podpisovať, vôbec nečítal.

Španielsky súd však tieto tvrdenia obžalovaného nebral do úvahy a oboch obvinených odsúdil na 21 mesiacov. Zdá sa však, že trest si nebudú musieť odsedieť za mrežami. Súdny systém v Španielsku to pri prvých nenásilných trestných činoch totiž umožňuje. Messi ešte pred začiatkom súdneho pojednávania uhradil všetky spomínané dlhy, ako aj vyrubené finančné pokuty.

https://www.youtube.com/watch?v=Oz3e6xyEWY4

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: Youtube[/sociallocker]