Messi má veľký problém: Futbalový top talent bol odsúdený na 21 mesiacov!

Dátum:

Ani veľkým športovým hviezdam, ako Leo Messi sa nevypláca podvádzať na daniach. Rodený Argentínčan bol totiž španielskými súdmi odsúdený na 21 mesiacov za finančné podvody.

Hviedza FC Barcelona čelí v týchto dňoch poriadnému problému. Španielske súdy ho odsúdili na 21 mesiacov za mrežami kvôli daňovému kráteniu, pričom k  podvodom malo dôjsť ešte počas rokov 2006 až 2009. Ako uvádza súd, futbalista spolu so svojím otcom mal v tomto období pripraviť štát o 4,2 milióna eur. Súdny proces s hviezdou španielskeho klubu začal už v máji, obhajoba bola postavená na fakte, že známy futbalista venoval svoju pozornosť výhradne športu a klubu. Papiere, ktoré mu otec s právnikmi dávali podpisovať, vôbec nečítal.

Španielsky súd však tieto tvrdenia obžalovaného nebral do úvahy a oboch obvinených odsúdil na 21 mesiacov. Zdá sa však, že trest si nebudú musieť odsedieť za mrežami. Súdny systém v Španielsku to pri prvých nenásilných trestných činoch totiž umožňuje. Messi ešte pred začiatkom súdneho pojednávania uhradil všetky spomínané dlhy, ako aj vyrubené finančné pokuty.

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: Youtube

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...

ZOMREL slávny skladateľ veľkých hitov: TOTO zahlásil moderátor RTVS!

Len pred pár hodinami zarmútila fanúšikov smutná správa. Do...

ZLÉ správy pre Lipšica: Najvyšší súd rozhodol, že porušil…!

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa minulý rok obul do...

Matovič spôsobil štrajk miest a obcí: Môžu zatvoriť škôlky, školy a..!

Balík pomoci pre rodiny bol pred pár hodinami schválený...