Počasie sa pomaly ale určite začína podobať na vianočné, no okrem snehovej nádielky sa treba pripraviť aj na nebezpečnú poľadovicu. Meteorológovia vydali výstrahy, no už v sobotu sa počasie výrazne zmení…

Počasie sa pomaly zvianočnieva a Slovensko prikryla snehová nádielka od Perinbaby. Okrem bielej krajiny vás ale potrápia aj poľadovice, ktorý v dnešný deň zasiahli celé územie Slovenska. Ako informuje portál Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ), výstrahy 1. stupňa platia pre štvrtok, no pokračovať budú aj v piatok. V sobotu bude poľadovica vyčíňať na celom území okrem juhozápadu Slovenska.

V sobotu, teda dva dni pred Vianocami, nás ale čaká aj ďalšie výrazné prekvapenie. Vlhký a teplý vzduch bude možné pozorovať najmä na juhu a západe Slovenska, kde sa môžu teploty vyšplhať až na 10 stupňov. Na ostatnom území Slovenska bude o čosi chladnejšie spolu s dažďom či snehom vo vyšších polohách.

V nedeľu sa na naše územie vráti občasný dážď a teploty sa budú pohybovať od 4 do 10 stupňov. Na Štedrý deň môžete očakávať mierne ochladenie s teplotami od 2 do 8 stupňov. Prevládať bude oblačné počasie s prehánkami či dažďom.

Meteorológovia vydali výstrahy pred poľadovicou

Zdroj: shmu.sk | Foto: Pixabay