Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zverejnil na svojich stránkach na utorok (13. júla) varovanie nielen pred horúčavami, ale v nasledujúcich dňoch aj pred búrkami. Aké počasie môžete očakávať už v najbližších dňoch?

13. júla sa na území Slovenska teploty opäť zdvihnú a na viacerých miestach môžete očakávať doslova tropické horúčavy. Pre celý Bratislavský kraj a viaceré regióny Trnavského, Nitrianskeho a Košického, platia výstrahy druhého stupňa, pričom teplota môže dosiahnuť až 36 stupňov Celzia!

O dva stupne menej by malo byť v Banskobystrickom a Trenčianskom kraji, taktiež v niektorých okresoch Prešovského kraja, kde platí prvý stupeň výstrahy. O čosi miernejšie počasie by malo byť v nasledujúcich dňoch, kedy horúčavy ustanú a na územie Slovenska príde studený front.

Ako uvádza portál iMeteo.sk, v oblasti Álp by sa mal v utorok začať tvoriť búrkový komplex, ktorý sa cez územie Česka, Nemecka a západného Rakúska dostane k severovýchodu až k severu, kde sú vydané výstrahy druhého stupňa pred silnými búrkami. K tým by malo na Slovensku dôjsť v noci z utorka na stredu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: iMeteo.sk, SHMU