Vo štvrtok nás oficiálne čaká posledný letný deň. Meteorológovia na najbližšie dni vydali výstrahy, ktoré vás vôbec nepotešia. 

[sociallocker]Posledný letný deň, štvrtok 22. septembra nebude taký, ako by sme si ho predstavovali. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred prízemnými mrazmi vo viacerých častiach krajiny. Najviac zasiahnu stred Slovenska. Výstrahy platia pre celý Banskobystrický a Žilinský kraj. Prízemné mrazy zasiahnu aj niektoré okresy v Trenčianskom, Košickom a Prešovskom kraji. Vyhne sa im iba Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj. Výstrahy sú vydané od polnoci do 7.00 h v teplote od 0 až do -3 °C. Počas dňa by sa teplota mala pohybovať od 13 do 20 °C.

Vo štvrtok sú výstrahy vydané najmä pre stred krajiny

V piatok 23. septembra by mali prízemné mrazy zasiahnuť ešte väčšiu časť Slovenska. V tento deň SHMÚ predpokladá prízemné mrazy takmer na celom území. Výstrahám sa vyhol iba Bratislavský kraj a časť Košického kraja. Platia od polnoci do 7.00 h v teplote od 0 až do -3 °C. Cez deň meteorológovia predpovedajú od 15 do 21 °C.

Výstrahám na piatok sa vyhla iba časť Slovenska

Zdroj: SHMÚ | Foto: SHMÚ, commons.wikimedia.org
[/sociallocker]