Mnohí rodičia sa krátko po narodení potomka rozhodnú navštevovať kurzy plávania, ktoré zlepšujú koordináciu pohybov, podporujú obehový systém a rozširujú dychovú kapacitu pľúc dieťaťa. Metódy niektorých inštruktorov sú však stále považované za drastické.

Krysta Meyer pochádza z Colorada, pričom je mamičkou 8-mesačného chlapčeka Olivera. Pred pár dňami sa jej podarilo vyvolať búrlivú diskusiu, keď zverejnila krátke video z kurzu plávania. Pôvodne sa chcela pochváliť, aké pokroky robí jej synček vo vode, no dočkala sa predovšetkým pobúrených komentárov.

Vo videu je totiž inštruktorka, ktorá hodí dieťa do vody a pár sekúnd čaká na jeho reakciu, kým skočí k nemu. Napriek tomu, že stojí vedľa, nedotkne sa ho a lúskaním sa snaží u chlapca udržať pozornosť. Mamička s učiteľkou plávania svorne tvrdia, že ide o bežnú metódu na plaveckom kurze.

Ozvali sa však aj ďalší inštruktori a zhrození rodičia, ktorí sú presvedčení, že takýto spôsob hodenia dieťaťa do vody je preň stresujúci a traumatizujúci. Čo si o tom myslíte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: TikTok/momof2boyss  |  Video: Streamable.com