Michal Kubovčík je obľúbeným hercom, pričom dlhé roky dokáže pobaviť tisícky divákov. Jeho dobrá energia a zmysel pre humor sú priam nákazlivé. Sú však aj situácie, kedy známy komik hovorí s úplnou vážnosťou tak, ako aj v najnovšom videu.

Michal Kubovčík pred pár dňami zverejnil video, kde sa rozhodol prihovoriť k vybranej skupine Slovákov, ktorých práca je často nedocenená. Reč je o opatrovateľoch v domovoch sociálnych služieb a v domovoch seniorov. Podľa slov hviezdy seriálu Horná Dolná nejde o robotu, ale o poslanie.

Budúci dvojnásobný otecko si zároveň uvedomuje, že starostlivosť o tých najzraniteľnejších je finančne zle ohodnotená a často nie je spoločnosťou ocenená. ,,V mnohých prípadoch ide o klientov, ktorí majú aktívnu časť svojho života už za sebou a ostali im len spomienky. Nie vždy vedia spätne reagovať, ale to neznamená, že nerozumejú, nevnímajú alebo necítia,“ povedal vo videu Michal.

Obľúbený herec oceňuje predovšetkým rozhovor so seniorom, ktorý ho môže upokojiť či potešiť, nehovoriac o ďalšej starostlivosti v oblasti hygieny. ,,Práve to je veľmi ťažké. Komunikovať s ľudskosťou a s úctou s niekým, kto je akoby za sklom. Vidí vás, vníma vás, ale nevie dať spätnú väzbu. A napriek tomu doprajete tomu človeku dôstojnosť. Dôstojnosť je to, čo dávajú opatrovatelia všetkým klientom, o ktorých sa starajú,“ vysvetlil Kubovčík, v dôsledku čoho im za ich náročnú prácu poďakoval za náš všetkých.

Celé poďakovanie Michala Kubovčíka

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: YT/Ďakujeme  |  Video: Streamable.com