V poslednej vyraďovacej disciplíne, pri ktorej mali farmári za úlohu upliesť z rákosia rohožky, vypadol Michal Gajdošech. Diváci sa ale búria a televízii posielajú naštvané odkazy. Bol toto podvod?

Pondelková vyraďovacia disciplína potrápila viacerých farmárov. Za úlohy dostali od Evelyn upliesť čo najrýchlejšie rohože z nachystaného rákosia, no nie každému to išlo od ruky. Všetci sa však snažili ako najlepšie vedeli a posledný ostal Michal, ktorý nechal na zemi tri kusy rákosia. Je tak prvým vypadnutým finalistom, no po odvysielaní súťaže sa začali ozývať nespokojní diváci, ktorým sa nepáčil jeden detail.

Pri pletení rohože totiž niektorí pridávali len po jednom rákosí, kým iní plietli s dvomi či tromi naraz, čím si dokázali skrátiť čas. Tieto nerovnaké podmienky si všimol aj vypadnutý Michal, ktorý až ku koncu hry spozoroval, že na rozdiel od niektorých pridáva len po jednom prútiku. Na jeho slová sa však ohradila Karin či Milan, ktorí tvrdia, že rohož plietli rovnako len po jednom rákosí. Michal sa okrem vypadnutia z Farmy navyše rozišiel s Líviou, ktorá už má za neho novú náhradu.

Divákom sa ale tieto nejasné pravidlá vonkoncom nepáčia a hru považujú za zmanipulovanú: “Zase sme sa Slováci ukázali, že podvodom ďalej zájdeš. Tí, čo robili rohož poctivo po jednom prúte vypadli, a tí, čo si to uľahčili, viď Renáta, Dominik, Dada, postupujú,” rozčuľuje sa Michal. K jeho názoru sa prikláňa aj Valéria: “Farma, farma…. Aspoň v závere ste si mohli dať pozor na pravidlá, určiť presne úlohy, nech je to spravodlivé. Nie jeden pletie po jednom, ďalší po dvoch, ďalší po troch.” Štefan sa obáva, že v podobnom duchu sa bude niesť aj záverečné finále: “Vidím, že finále bude ako celá farma – žiadne pravidla – myslím, že malo byť jasne dané pravidlo, že po jednom prútiku a nie chaos, jak kto chce,” dodáva. Išlo podľa vás v tejto disciplíne o podvod?

Michal plietol rohož s jedným rákosím, iní používali dve aj tri naraz
Michal napokon skončil posledný a z hry vypadáva

Zdroj | Foto: TV Markíza, Facebook