Pred pár hodinami sa začala internetom šíriť znepokojivá informácia o migrantoch, ktorí mali zavítať na bratislavské jazero Draždiak. Skupinka asi 10 mužov mala podľa svedka očumovať ženy. Polícia sa rozhodla konečne zareagovať!

Pred pár hodinami ostali Slováci poriadne znepokojení po informácii istého Romana F. ktorý zdieľal fotku z bratislavského jazera Draždiak. Na zábere sedí niekoľko mužov tmavšej farby pleti, no Roman popísal situáciu oveľa dramatickejšie: „Migranti (cca 10 kusov) včera na Petržalskom Draždiaku!!! Kúpali sa v spodnom prádle a pokukovali po našich dievčencoch! Ako sa sem dostali? Aké majú doklady? Z čoho žijú? Sú pod kontrolou? Všetko mladí, bojaschopní muži, žiadni chudáci utečenci pred vojnou! Pomaly a nenápadne, poza náš chrbát!!! Ani sa nenazdáme a budú ich tu tisíce!!!!“ napísal na sociálnej sieti.

Po tom, čo sa začala medzi obyvateľmi šíriť panika, zrejme aj kvôli prípadu zo susedných Čiech, kde migrant znásilnil 16-ročné dievča, zareagovala s chladnou hlavou slovenská polícia: „Upozornili ste nás na priložený status. Polícia začala konať pre podozrenie zo šírenia poplašnej správy. Môžeme potvrdiť, že v uvedený deň nikto nekontaktoval políciu pre akékoľvek problémy týkajúce sa na jazere Draždiak v bratislavskej Petržalke,“ reagujú na hoax, ktorému uverili stovky až tisícky zdieľajúcich Slovákov.

Zároveň sa polícia rozhodla odpovedať aj na zvedavé Romanove otázky ohľadom údajných „migrantov“: „Neslovensky pôsobiaci ľudia sa sem asi dostali legálnym spôsobom, keďže určite počítali s tým, že budú pútať pozornosť ľudí ako je pán Roman F., a preto by v prípade nelegálneho prekročenia hraníc riskovali zadržanie a vyhostenie do svojej domovskej krajiny, a to len kvôli opaľovaniu a kúpaniu. Majú doklady také, aké má aj Roman F. – občiansky preukaz alebo pas. Keď je niekto tmavšej pleti neznamená automaticky, že je migrant. Môže byť Rakúšan, Maďar, dokonca aj Slovák. Žijú buď z práce tam, kde robia, alebo z vreckového od rodiny, alebo môžu byť aj nezamestnaní a poberať sociálnu podporu. Nie sú pod kontrolou, pretože sú to obyčajní ľudia ako vy, pán Roman F.. Pod kontrolou je predovšetkým východná hranica s Ukrajinou a bezpečnostné opatrenia vykonávame aj na ostatných hraničných priechodoch + po celom území SR na základe operatívnej činnosti. V konečnom dôsledku nikto nemôže mať žiadne obavy, že ich tu budú raz „tisíce“, keď politické stanovisko SR je jasné – odmietajúce kvóty. O Slovensko nemajú migranti záujem, orientujú sa na iné štáty. SR udelí do 5 azylov ročne,“ znie súhrn stanoviska polície. Celé znenie si môžete prečítať nižšie v príspevku.

Zdroj │ Foto: Facebook/Hoaxy a podvody – Polícia SR, Roman F., Polícia SR