Mikuláša oslavovali tradične ako každý rok mnohé slovenské mestá. Na námestiach sa zišli rodičia so stovkami detí, ktoré sa prišli zabaviť na programe, ako aj odniesť si sladkú maškrtu. V Poprade však došlo k nečakanému incidentu s rómskymi deťmi, pri ktorých Mikuláš poriadne vypenil.

Popradský Mikuláš sa aj tento rok spájal s vystúpením pred naradostenými deťmi, pričom k pódiu spoločne s čertom s anjelom zavítal na krásnom koči. V časti Matejovce však došlo k nečakanému incidentu, počas ktorého Mikuláš nakričal do mikrofónu na rómske deti: “Všetci tí, čo sú v prvom rade, nedostanú absolútne nič. Ale absolútne od Mikuláša nič. Lebo Mikuláš nosí darčeky a dáva sladkosti len tým, ktorí sú dobrí a ktorí počúvajú, a nie tým, ktorí vrieskajú a nevedia sa správať,” zaznie vo videu, ktoré sa šíri internetom.

Kde sú rodičia, že toto robia vaše deti? Ukážte sa, Cigáni, kde ste? Ale už aj! Ukážte, kde ste, ako môžu toto vaše deti vystrájať?” pokračuje nahnevaný Mikuláš a skríkne “čiten”, čo znamená po rómsky ticho. Ako uvádza denník Korzár, Mikuláša stvárnil popradský ochotnícky herec a bývalý mestský poslanec Rudolf Kubus. Internet sa okamžite po zverejnení rozdelil na dva tábory, a kým jedny sú zo správania Mikuláša k deťom pobúrení, ďalší jeho hnev považujú za oprávnený.

Napokon prehovoril aj samotný Kubus, ktorý je presvedčený, že ľudia si urobia názor sami. Ozrejmil, že v Matejovciach im asistovala aj polícia, ktorá vytvárala priestor a zverejnené video je vytrhnuté z kontextu. Dodáva, že si pred deťmi musel urobiť poriadok, čo sa mu napokon podarilo. Aj tak vraj ale niektorí najmenší ukradli z košíka dobroty: “Ale napriek tomu sa našli rómske deti, ktoré dokázali z vrecka a košíčka cukrovinky uchmatnúť. A toto vo videu nie je!” upozornil so slovami, že si za svojím správaním stojí. Vedenie mesta na vzniknutý incident nereagovalo. Polícia bola privolaná aj k domu Maroša Žilinku, kde protestovala skupina ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Poprad – slušné mesto pre život, spis.korzar.sme.sk │ Foto: YT/Televízia Poprad, FB/Poprad – oficiálna stránka mesta