Súčasný minister vnútra Roman Mikulec si v najnovšom rozhovore nekládol servítku pred ústa a pripomenul nepríjemné slová napríklad aj z výpovede Branislava Zuriana, ktoré hovoria o miliónoch eur vyvážaných lietadlom do Dubaja. Má ísť pritom o ľudí, ktorí fungovali za čias Roberta Fica či Petra Pellegriniho. 

Roman Mikulec prijal pozvanie na rozhovor s Monikou Tódovou z Denníka N, kde sa vyjadril k viacerým aktuálnym a mediálne riešeným skutočnostiam. Neopomenul pritom ani slová Roberta Fica, ktorý hovorí v súvislosti s SMS správami medzi vyšetrovateľom a operatívcom o dôkaze manipulácie vyšetrovania. Minister opäť zdôraznil, že išlo o komunikáciu až dva dni po vykonaní úkonu, a nemohlo sa teda jednať o manipuláciu. Mikulec ale chápe, čo je za útokmi opozície: “Asi preto, že niektorí ľudia sú zdesení. Nervozita stúpa s tým, čím sa ide vyššie a čím viac sa chobotnica rozplieta. Niektorým ľuďom nič iné nezostáva, ako podávať informácie spôsobom, že sú klamlivé a sú to dezinformácie,” myslí si.

Pripomenul, že súčasní obvinení vypovedajú práve voči ľuďom, ktorí fungovali za bývalej vlády. “V prípade Kučerku máme aj priznanie Slobodníka. To sú všetko ľudia, ktorí tu boli za bývalého vedenia ministerstva vnútra, za Fica, Pellegriniho, Sakovej a ďalších. Sú to ľudia, ktorí dnes vypovedajú ozrutné a ohavné veci o tom, ako fungovali a boli v tom zapojení aj niektorí politici,” prekvapuje.

Dokonca zdôraznil, že vo výpovedi zaznela informácia o vyvážaní miliónov eur: “Dnes už máme iks dôkazov a výpovedí, kde sa ľudia priznali a vypovedali. Povedali o tom, ako sa tu vynášali milióny a státisíce mesačne lietadlami do Dubaja a akým spôsobom tu fungovala spravodlivosť. Bernard Slobodník dokonca povedal, že tým, ako sa správali, tak on sám sa stretol s ľuďmi, ktorí sa nevedeli domôcť spravodlivosti. Toto boli ľudia bývalého vedenia ministerstva vnútra a politickej garnitúry, to znamená Fico, Pellegrini, Saková, Kaliňák a spol.. ,” podotkol.

Pozastavil sa aj pri nedeľnom konflikte s exministerkou Denisou Sakovou, kedy vytiahol informáciu o vykradnutí jej domu v roku 2008. Mikulec následne prikývol na Tódovej slová, keď opísala, čo sa vtedy hovorilo o spomínanom incidente: “Tá informácia hovorila, že Sakovej vykradli dom, dokonca počas svadby. Mal tam byť aj Kaliňák, ktorý mal potom zavolať nejakému človeku z podsvetia, aby to vrátili. Práve tento telefonát mala zachytiť SIS, keďže osobu z podsvetia odpočúvali. Kaliňák to poprel a povedal, že sa to normálne vyšetrovalo a prerušilo sa to, lebo sa nezistil páchateľ,” uviedla. Mikulec súhlasil a dodal, že tým chcel poukázať na potrebu rozlišovania medzi šírenými informáciami a faktami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/Denník N, SMER – Sociálna Demokracia