V dnešnej dobe je mimoriadne náročné nájsť rozdiel medzi oficiálnymi správami a výmyslami, ktoré sa dokážu šíriť sociálnymi sieťami rýchlosťou blesku. Najnovšie sa internetom začalo šíriť vážne obvinenie, ktoré sa dostalo do uší aj samotnému ministrovi vnútra.

Na sociálnej sieti zverejnila skupina s názvom Národná Protikorupčná jednotka SR informáciu, že Roman Mikulec je objednávateľom vraždy policajného generála Milana Lučanského. Facebooková stránka sa dokonca odvoláva na ,,overené“ informácie od Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Podľa príspevku mal minister vnútra vojsť do Prešovskej väznice v nočných hodinách, pričom nemusel preukazovať svoju totožnosť. ,,Podľa informácií od strážnikov sú priame svedectvá o tom, ako pán Mikulec prišiel vydierať pána generála Lučanského. Keď pán Lučanský nepristúpil k jeho podmienkam, údajne od svedectiev malo dôjsť k jeho fyzickej likvidácií,“ uvádza sa v príspevku.

Na vážne obvinenia zareagoval aj samotný Mikulec. ,,Aj moja trpezlivosť má svoje hranice. Stránka, ktorá tento blud zverejnila, vznikla len pred niekoľkými hodinami a to, samozrejme, tiež o niečom svedčí. Na adminov stránky Národná Protikorupčná jednotka SR podávam trestné oznámenie a svoje skutočne “závažné” zistenia môžu prezentovať pred OČTK. A takto budem postupovať voči každému ďalšiemu nechutnému nezmyslu, pretože je to zrejme, bohužiaľ, jediná cesta,“ zareagoval na sociálnej sieti.

Šéf rezortu vnútra zároveň zverejnil stanovisko Zboru väzenskej a justičnej stráže, podľa ktorého nenavštívil väznicu v Prešove, pričom vstup do chráneného objektu zboru je podmienený preukázaním totožnosti aj v prípade verejných činiteľov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Roman Mikulec-minister vnútra SR  |  Foto: FB/Národná Protikorupčná jednotka SR, Roman Mikulec-minister vnútra SR