Mikulec sa dnes odvolávať NEBUDE: Fico ani Pellegrini neprišli!

Dátum:

Robert Fico i Peter Pellegrini už niekoľko týždňov rozprávajú na tlačových besedách, ako aj na videách o tom, že je nevyhnutné vymeniť Romana Mikulca na poste ministra vnútra. V pondelok, kedy sa mala konať mimoriadna schôdza, však práve títo lídri chýbali v práci a odvolávanie tak nebude.

Lídri mimoparlamentnej strany Hlas, ako aj opozičnej strany Smer už týždne hovoria o tom, ako by mal byť Roman Mikulec nahradený na významnom poste ministra vnútra. Robert Fico len pred niekoľkými hodinami uviedol, že Mikulec by mal skončiť kvôli pozastaveniu činnosti vyšetrovateľky z tímu Úradu inšpekčnej služby Diany Santusovej, ako aj kvôli obavám z manipulovania vo vyšetrovaní.

Medzičasom sa však ukázalo, že Santusová mala porušiť pracovné predpisy, kým v prípade manipulovania vyšetrovania sa kajúcnik Csaba Dömötör priznal, že ho na krivú výpoveď naviedli, no podľa jeho slov tlaky nevyvíjala polícia, ale ktosi iný. Hlavné body, o ktoré sa opozícia pri odvolávaní chcela opierať, sú tak sporné, no napriek tomu mala byť táto téma tou hlavnou na mimoriadnej schôdzi NR SR.

Odvolávanie Mikulca sa ale nakoniec nekonalo, pričom v sále nebol prítomný dostatočný počet poslancov a parlament nebol uznášaniaschopný. Paradoxom je, že do práce sa nedostavil ani samotný Robert Fico a Peter Pellegrini, ktorí volali po odvolávaní najhlasnejšie. Do situácie sa obul šéf klubu OĽaNO Michal Šipoš: „Zdochýnajúci kôň kope najsilnejšie… Poslanci dnes dali jasne najavo, čo si myslia o tejto zúfalej snahe,“ uviedol okrem iného.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Topky.sk, Roman Mikulec – minister vnútra SR, YT/HNtelevízia

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...

Tehotná Plačková v slzách: Prvá reakcia na zrušenie obvinenia!

Jedna z najúspešnejších slovenských influenceriek, ktorú na sociálnej sieti...