Robert Fico i Peter Pellegrini už niekoľko týždňov rozprávajú na tlačových besedách, ako aj na videách o tom, že je nevyhnutné vymeniť Romana Mikulca na poste ministra vnútra. V pondelok, kedy sa mala konať mimoriadna schôdza, však práve títo lídri chýbali v práci a odvolávanie tak nebude.

Lídri mimoparlamentnej strany Hlas, ako aj opozičnej strany Smer už týždne hovoria o tom, ako by mal byť Roman Mikulec nahradený na významnom poste ministra vnútra. Robert Fico len pred niekoľkými hodinami uviedol, že Mikulec by mal skončiť kvôli pozastaveniu činnosti vyšetrovateľky z tímu Úradu inšpekčnej služby Diany Santusovej, ako aj kvôli obavám z manipulovania vo vyšetrovaní.

Medzičasom sa však ukázalo, že Santusová mala porušiť pracovné predpisy, kým v prípade manipulovania vyšetrovania sa kajúcnik Csaba Dömötör priznal, že ho na krivú výpoveď naviedli, no podľa jeho slov tlaky nevyvíjala polícia, ale ktosi iný. Hlavné body, o ktoré sa opozícia pri odvolávaní chcela opierať, sú tak sporné, no napriek tomu mala byť táto téma tou hlavnou na mimoriadnej schôdzi NR SR.

Odvolávanie Mikulca sa ale nakoniec nekonalo, pričom v sále nebol prítomný dostatočný počet poslancov a parlament nebol uznášaniaschopný. Paradoxom je, že do práce sa nedostavil ani samotný Robert Fico a Peter Pellegrini, ktorí volali po odvolávaní najhlasnejšie. Do situácie sa obul šéf klubu OĽaNO Michal Šipoš: „Zdochýnajúci kôň kope najsilnejšie… Poslanci dnes dali jasne najavo, čo si myslia o tejto zúfalej snahe,“ uviedol okrem iného.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Topky.sk, Roman Mikulec – minister vnútra SR, YT/HNtelevízia