Milan Kňažko má za sebou bohatú hereckú, ale aj politickú kariéru. Okrem účinkovania v mnohých filmoch a seriáloch bol v roku 1998 ministrom kultúry a o šesť rokov neskôr dokonca zabojoval o pozíciu prezidenta. Politická situácia na Slovensku je mu tak veľmi blízka a nebráni sa svoj názor povedať aj verejne.

Slovenský herec sa už počas prezidentských volieb vyjadril, že Zuzanu Čaputovú považuje za najlepšiu možnosť z výberu politikov. Úprimne jej želá, aby sa jej darilo a dokázala dôstojne prezentovať našu krajinu. Kňažko sa k známej blondínke rád vyjadruje aj v relácií Sedem, kde je dlhodobo jedným z glosátorov.

74-ročný umelec má však na prezidentku ťažké srdce, keďže rovnako ako jej predchodcovia, aj ona odmietla bývať v rezidencií na Slavíne, ktorá je určená pre hlavu štátu. Budova sa dlhé roky nevyužíva a chátra pred očami, pričom náklady na jej udržiavanie sa pohybujú v hodnote 200-tisíc eur.

Milan by tak ocenil, keby konečne došlo k rekonštrukcií trojpodlažnej vily, ktorá by bola dôstojným miestom na pracovné schôdzky. ,,Veď si predstavte, že príde francúzsky prezident Macron a ona mu bude chcieť prejaviť mimoriadnu protokolárnu pozornosť a pozve ho na obed do svojej rezidencie. Tak ho pozve do radovej zástavby do Pezinka? Nech sa čo najskôr spamätá, aj celé jej okolie,“ uviedol Kňažko v rozhovore pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Rezidencia na Slavíne je naďalej opustená

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/Milan Kňažko, Zuzana Čaputová, prezident.sk