Milan Krajniak bol nominantom politického hnutia SME RODINA, pričom ho podnikateľ Boris Kollár verejne vyhlásil za jedného z kandidátov na post prezidenta. Viacerí kolegovia do neho vkladali veľkú nádej, no o to väčšie prišlo sklamanie, keď poslanec nebol ani len blízko príležitosti ísť do druhého kola prezidentských volieb.

Milan Krajniak je podpredsedom hnutia SME RODINA a kandidatúru na prezidenta zverejnil už koncom mája minulého roka. Na rozdiel od niektorých protikandidátov, poslanec mal dostatok času na kampaň a získanie si veľkého množstva voličov. Nakoniec sa mu však podarilo získať iba 2,8 % čiže 59 464 hlasov.

Neúspešný kandidát sa rozhodol, že svojím priaznivcom nebude odporúčať ani jedného z adeptov na post najvyššej hlavy štátu, pričom tvrdí: ,,Obaja sú ideologicky červeno-zelení, jedna sa snaží svoje farby zoslabiť, druhý narýchlo premaľovať. Ako konzervatívec to “nezožeriem” ani jednému z nich. Takže 30. marca chytím za plentou pero a preškrtnem oboch kandidátov. Vážim si svoje volebné právo, a preto prídem vyjadriť svoj názor,” napísal na sociálnej sieti znechutený politik.

Zdroj: Facebook/Milan Krajniak  |  Foto: Facebook/Milan Krajniak, YouTube