V posledných dňoch sa čoraz viac špekuluje o možnosti, že sa bývalý šéf podsvetia dostane po 25 rokoch za mrežami na slobodu, hoci bol odsúdený na doživotie. Je viac ako zrejmé, že v ľuďoch, s ktorými v minulosti spolupracoval, to môže vyvolať nervozitu či strach.

Najsilnejší boss mafiánskej scény 90-tych rokov môže po odsedení 25-ročného trestu požiadať o podmienečné prepustenie. Zrejme nie je žiadnou náhodou, že až teraz prechádza rodný dom, v ktorom Mikuláš Černák vyrastal, rozsiahlou rekonštrukciou. Možnosť, že sa rodák z Brezna dostane na slobodu, sa dostala do uší aj Milanovi Reichelovi, ktorý bol pre neho v minulosti veľkým vzorom.

Údajne nebol prekvapený, že by sa jeho bývalý kamarát mohol dostať na slobodu. Podľa jeho slov ho to však nezaujíma a je mu to úplne jedno. ,,Čo ja mám s tým? Vždy som mal na neho svoj názor. A tu, naozaj, nie je dôležité to, čo si myslia tí, ktorých sa jeho činy nedotkli. Zaujímavejšie by bolo pre Slovákov, keby si vypočuli vyjadrenie pozostalých po obetiach, čiže tých, ktorým zavraždil manželov, otcov a synov,“ povedal exšéf popradského podsvetia pre plusku.sk.

Reichel zároveň ironicky poznamenal, že Černák vo väzení úspešne robí ,,žalobcu“, keďže má vypisovať zákony ako cisársky pisár. Myslí si, že môže pokojne skončiť na Úrade špeciálnej prokuratúry ako profesionálny žalobca. ,,Ambície má obrovské, skúsenosti rovnako. Ak dokáže presvedčiť súd o tom, že sa zmení, tak som istý, že toto miesto dostane,“ uviedol s humorom.

Niet sa čo diviť, že bývalý majiteľ hotela Gerlach má na ,,kolegu“ ťažké srdce. Polícii totiž prezradil, že práve Reichel skákal po hlave už mŕtvemu policajtovi Jozefovi Filipovi pri vykopanom hrobe. Jeho slová potvrdil aj znalecký posudok, pričom pozostatky zavraždeného policajta našli koncom júla 2006 v obci Liptovská Teplička. ,,Kydá na mňa len preto, lebo som nesvedčil v jeho prospech, takže preto budem jeho večný nepriateľ. Útočí z každej strany. Nečudujem sa, jemu je také konanie vlastné,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/ABY_SI_VEDEL, Doku Sk, Cz, GER, TV Markíza