Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri európskych krajín, no aj ďalšie významné mená. Okrem iných prehovoril i slovenský premiér Eduard Heger, ktorý varuje pred Ruskom, no o slovo sa prihlásil aj miliardár George Soros. Ten dokonca vyzýva k rýchlemu porazeniu Putina!

Premiér Eduard Heger, ktorý sa aktuálne nachádza vo Švajčiarsku na ekonomickom fóre, prehovoril podľa CNN aj o vojne na Ukrajine. Uviedol, že Slovensko by mohlo byť ďalšou krajinou v poradí, ak Rusko na Ukrajine zvíťazí. Varuje teda pred prípadnou prehrou a ostatným krajinám únie odporúčal, aby obmedzili svoje dodávky plynu z Ruska a spolupracovali pri prijímaní ohrozených krajín do EÚ.

Konflikt na Ukrajine znepokojuje podľa agentúry Reuters aj známeho miliardára a finančníka Georga Sorosa, ktorý v utorok varoval pred tým, že táto vojna by mohla byť začiatkom tretej svetovej vojny. Naša civilizácia by to podľa jeho mienky nemusela prežiť. „Najlepšou a snáď jedinou cestou na udržanie našej civilizácie je poraziť Putina čím skôr,“ uviedol. Podľa jeho slov si ruský prezident začína uvedomovať, že invázia bola chybou, no aj napriek tomu upozorňuje na jeho možné kroky: „Čím slabší Putin bude, tým nepredvídateľnejší sa stane,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cnn.com, reuters.com │ Foto:  FB/Eduard Heger – predseda vlády SR, YT/Open Society Foundations