Téma očkovania je čoraz rozšírenejšia, pričom sa v médiách pravidelne objavujú články či rôzne diskusie, ktoré varujú rodičov proti rôznym nástrahám. Vakcinácia má totiž údajne spôsobovať autizmus a iné závažné zdravotné problémy. Skúsená mamička má však úplne iný názor, pričom jej dcérka už na to aj doplatila.

V súvislosti s očkovaním a vakcináciou sa vytvorili dva pomyselné tábory. Kým jedna skupina rodičov je presvedčená o správnosti očkovania, tá druhá očkovanie rázne odmieta s argumentom, že ich dieťa môže skončiť ako autista alebo inak zdravotne postihnuté. Počet detí, ktoré neboli zaočkované, totiž neustále rastie. Rodičia najčastejšie odmietajú očkovanie vakcínou proti osýpkam, mumpsu a ružienke.

O následkoch nezaočkovaných detí by mohla hovoriť Fainy Sukenik, ktorej rodina žije v Izraeli. Jej najmladšia dcérka Shira sa totiž nakazila osýpkami, ktoré môžu byť pre osemmesačné bábätko nebezpečné. ,,Shira nedokázala poriadne jesť a piť, jej dýchanie bolo plytké a bola taká slabá, že nedokázala držať hlavu hore. Nakoniec sme skončili v nemocnici, kde bola izolovaná a tekutiny prijímala intravenózne,“ opísala nahnevaná matka na sociálnej sieti.

Dievčatko je, našťastie, v poriadku a nedávno oslávilo prvé narodeniny. To však neznamená, že štvornásobná matka nie je plná hnevu a frustrácie. Rozhodla sa preto na sociálnej sieti zverejniť varovanie. ,,Poďme sa na chvíľu venovať slobode pre tých, ktorí veria, že očkovanie je satan a zdroj všetkého zla. Môžeme povedať, že majú právo veriť v čokoľvek, ale mali by sme tiež hovoriť o cene, ktorú za to platia iní. Hanbíš sa za to, že nie si očkovaný? Nie? Tak potom by si mal nosiť verejne označenie, že nie si zaočkovaný a dať mi na výber, či sa s tebou budú moje deti hrať alebo nie,” vyzvala všetkých Fainy.

Zdroj: cnn.com  |  Foto: Facebook, Pixabay