Mimoriadne diskutovaná téma o dohode s USA vyvolala vášne aj v opozícií. Robert Fico odvolávajúc sa na známy americký denník hovoril v nedávnom videu o povstalcoch v SR. Naď mu odkázal, že v Smere aj Hlase sú klamári a že práve za ich vlády sa rokovalo už v roku 2017 o budúcej spolupráci s USA.

Fico však naďalej presviedča verejnosť, že zmluva s Američanmi je nevýhodná a môže predstavovať potenciálne riziko, hoci minister Korčok v diskusnej relácií RTVS zdôraznil, že každý vstup na naše územie musí byť odsúhlasený vládou či parlamentom.

Dokument už schválila vláda a čaká sa na odobrenie parlamentom a ratifikáciu prezidentkou SR. Smer prišiel v utorok s návrhom na mimoriadnu schôdzu, kde sa malo rokovať o vyhlásení referenda práve v súvislosti s dohodou s USA. Parlament ale schôdzu neschválil a za hlasovala len opozícia. Fico je tak za to, aby sa uskutočnilo referendum a ohlásil začatie zbierania podpisov.

Predpokladá, že 400-tisíc podpisov zozbiera v priebehu piatich až šiestich týždňov. Následné referendum by malo obsahovať tri otázky. Prvá bude v súvislosti s predčasnými voľbami, druhá sa bude týkať základní cudzích armád a tretia sociálnej sféry. Smer chce pri otázkach spolupracovať aj s Hlasom. Fico plánuje zorganizovať aj ďalšie protesty. “Ideme všetci do referenda a uvidíme, ako sa občania Slovenska rozhodnú,” dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj Foto: FB/SMER – SD