Rakúsko sužujú vysoké prírastky infikovaných koronavírusom a rovnako kolabuje zdravotníctvo a nemocnice pod náporom chorých. Konzervatívny rakúsky kancelár Alexander Schallenberg preto na tlačovej besede ohlásil razantné kroky vlády.

Rakúsky kancelár na piatkovej tlačovej besede ohlásil mimoriadne sprísnené opatrenia. Rakúsko bude od pondelka fungovať v režime lockdown na najbližších 20 dní až do 13. decembra, pričom sa situácia prehodnotí po prvých 10 dňoch.

Okrem toho plánuje od februára zaviesť aj povinné očkovanie. Povinnosť vakcinácie by pritom mala platiť takmer pre všetkých, až na pár výnimiek. „Toto rozhodnutie nie je pre nás ľahké. Ale vzhľadom na počet infekcií musíme takéto opatrenia prijať,“ odôvodnil tvrdé opatrenia kancelár Schallenberg.

Okrem toho v príhovore skritizoval všetkých rakúskych politikov, ktorí verejnosť odhovárali od očkovania alebo proti nemu brojili. „Máme tu príliš veľa politických síl, ktoré kampaňovali proti. Výsledkom sú preťažené jednotky intenzívnej starostlivosti a obrovské ľudské utrpenie,“ dodal. Na Slovensku pritom len za štvrtok umrelo na Covid 56 pacientov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/Ihr Programm  │ Foto: YT/AFP Deutschland AFP Deutschland