Snowstorm, poor visibility,slick roads and lots of traffic

V Žilinskom kraji momentálne komplikuje dopravnú situáciu husté sneženie, ktoré spôsobuje dopravné nehody a mimoriadne zápchy. Polícia vyzýva vodičov, aby boli obozretní a trpezliví.

Vodiči v Žilinskom kraji aktuálne zápasia s hustým snežením, ktoré komplikuje dopravu na viacerých miestach. „Husté sneženie a zhusťujúca premávka je na cestách od Makova do Čadce, medzi Žilinou a Terchovou, medzi Žilinou a Martinom a na Liptove,“ informuje žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Okrem týchto oblastí je momentálne pre nákladné vozidlá nad desať metrov uzavretý aj prejazd na Donovaloch, pričom dôvodom má byť taktiež husté sneženie. Prechod pre osobné vozidlá je taktiež povolený iba so snehovými reťazami.

Slovenský hydrometeorologický ústav taktiež vydal výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách pre okresy Dolný Kubín, Martin, Námestovo, Žilina, vo všetkých okresoch Bratislavského a Trnavského kraja, a tiež v niektorých okresoch Nitrianskeho kraja. V okresoch Brezno, Banská Bystrica, Spišská Nová Ves a vo viacerých okresoch Prešovského a Žilinského kraja sa môžu tvoriť snehové jazyky.

Zdroj: Policia, SHMU