Český herec a producent Jiří Pomeje, ktorý v poslednom období bojoval s mimoriadnou nepriazňou osudu, zomrel. Správu potvrdil pre portál extra.cz jeho blízky priateľ Pavel Pásek.

Sú tomu takmer dva roky, čo sa český herec, producent, no predovšetkým otec 5-ročnej Aničky dozvedel zdrvujúcu správu. Jeho telo zasiahla rakovina hrtana, s ktorou bojoval až do konca svojich dní, pričom ho pripravila o hlas a neskôr aj o zrak.

Umelec, ktorý si v poslednom období vyžadoval 24-hodinovú starostlivosť, zomrel v sanatóriu Na Pleši, kde sa zdržiaval od začiatku uplynulého roka. Jiří sa snažil zdolať chorobu rôznymi metódami, medzi inými aj 42-dňovou hladovkou. V januári 2018 napokon podstúpil operáciu hrtana, pričom neskôr mu bola objavená aj rakovina bedrového kĺbu.

Bývalý manžel Ivety Bartošovej bol celkovo trikrát ženatý, pričom bol otcom 5-ročnej Aničky, ktorú mal z posledného zväzku. Rozchod s partnerkou Andreou znášal mimoriadne negatívne, čo sa podpísalo aj na jeho duševnom zdraví. Pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Zdroj: Extra.cz, Blesk.cz | Foto: Facebook/JiriPomeje