MIMORIADNA SPRÁVA: Na východe Slovenska vypukla epidémia! Desiatky ľudí je infikovaných!

Dátum:

Na východe našej krajiny, konkrétne v Košiciach prepukla epidémia. Nakazení ľudia nie sú navzájom príbuzní. Hospitalizovaní ležia v nemocnici.

V Košiciach sa infikovalo až 18 ľudí klieštovou meningoencefalitídou. Portál tvnoviny.sk informoval, že všetci infikovaní sa nakazili z jedného zdroja, konkrétne zo syra. Neboli navzájom príbuzní, všetci ale jedli rovnaký ovčí syr. Ten si mali kúpiť na salaši v Nižnom Klátove v okolí Košíc. Prvých dvoch ľudí by mali prepustiť z nemocnice už dnes. „Majú bolesti hlavy, teploty do 40 stupňov Celzia, stuhnutosť šije, niektorí nemusia mať ani stuhnutosť šije. Nejaké vážnejšie príznaky sme u týchto pacientov nepozorovali,“ spresnil zdravotný stav pacientov pre tvnoviny.sk Ladislav Virág, primár Kliniky infektológie a cestovnej medicíny v Košiciach. Dodal, že v minulých rokoch takýto vysoký výskyt nezaznamenali. Tento rok sa môže počet ešte zvýšiť. Prípad už rieši Regionálna veterinárna a potravinová správa. Na vyšetrenie už odobrala vzorky mlieka a zajtra odoberú ovciam krv. Predaj a výroba tohto syra sú zatiaľ pozastavené.

Nebezpečné ochorenie prenáša kliešť

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: commons.wikimedia.org, freestockphotos.biz 

Dida
Študentka žijúca v Novom Meste nad Váhom, ktorá rada píše, číta a robí veľa neužitočných vecí. Tie užitočné idú mimo mňa :-)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...