21. februára tohto roku prišiel vo svojom dome vo Veľkej Mači o život novinár Ján Kuciak so svojou priateľkou Martinou Kušnírovou. Od tohto ohavného činu ubehol mesiac a polícia sa rozhodla pre ďalší veľký krok v prípade vyšetrenia tejto vraždy.

Dnes (27.3.2018), teda vyše mesiac po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa policajti rozhodli prehľadať les, zvaný aj Mačiansky háj, ktorý je neďaleko rodinného domu, kde boli snúbenci zavraždení.

Tieto miesta údajne polícia tesne po odhalení vraždy prehľadávala, nakoľko pracovala s verziou, že by sa páchateľ resp. páchatelia mohli dostať k rodinnému domu poľnou cestičkou, aby sa tak vyhli monitorovaniu v obci Veľká Mača.

Teraz sa tam policajti vybrali znova. Podľa informácii Noviny.sk by mali byť na mieste desiatky policajtov z Národnej kriminálnej agentúry, ako aj z okresného riaditeľstva v Galante a krajského riaditeľstva v Trnave. Ich zámerom je údajne nájdenie vražednej zbrane. Niekoľko cestičiek v lese je označených oranžovým sprejom, čo by mohlo smerovať k tomu, ako cestou sa vrah pohyboval.

Fotografie z prehľadávania lesa si pozriete >>> TU <<< 

Prečítajte si tiež:

Zdroj|Foto: TV Noviny.sk