Policajti vykonali obrovskú policajnú raziu v Bratislave a na západnom Slovensku. Kukláči obsadili firmy, ktoré sídlia na Starej Vajnorskej. Národná kriminálna agentúra vyšetruje podozrivých z ekonomickej trestnej činnosti. [sociallocker]

Podľa portálu topky.sk policajti vyšetrujú zločin daňového podvodu a zločin skrátenia dane a poistného. Príkaz na prehliadku vydal súd. “Môžeme potvrdiť, že akciu vykonávajú príslušníci Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru v súvislosti s dokumentovaním závažnej daňovej trestnej činnosti, ktorá mala byť páchaná organizovanou skupinou” potvrdil pre topky.sk hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Muži zákona prehľadávajú  účtovné záznamy, počítače či sklady vo viacerých bytových a nebytových priestoroch v mestách na západnom Slovensku. Polícia zasahuje proti organizovanej skupine, v ktorej je aj Peter Puškár, brat známej slovenskej moderátorky Zlatici Puškárovej. Puškár je konateľom vo viacerých firmách, ktoré sídlia v Bratislave. Raziu vykonali v obci Hubice v okrese Dunajská streda a v bratislavskej reštaurácii Galileo. V oboch firmách je brat moderátorky konateľom.

Policajti prišli aj do televízie INTV. Tá o tom informovala aj na sociálnej sieti. “Škandál! Polícia obsadila televíziu. Práve sme sa dozvedeli, že dva dni pred začatím vysielania novej televízie. Robí polícia všetko preto, aby zmarila nezávislé spravodajstvo. Bez najmenšieho dôvodu obsadili naše priestory. Budeme vás informovať.” písala televízia na Facebooku. Topky.sk ale tvrdia, že razia nebola zameraná proti televízii, ale ľudí, ktorí sú medzi sebou prepojení a môžu mať niečo s televíziou spoločné.

zadrzali brata zlative puskarovej

Podľa topiek polícia zadržala približne 30 ľudí. Puškár sa mužom zákona vyhýba a pohybuje sa pravdepodobne za hranicami Slovenska, v Rakúsku.

Zdroj: topky.sk, Facebook / INTV.sk | Foto: en.wikipedia.org, Youtube.com [/sociallocker]