Mimoriadna správa! V štvrtok podvečer vyrazili záchranné zložky k tunelu Branisko, kde boli privolané k zahraničnému poschodovému autobusu. Po vjazde do 4975 m dlhého tunela mal technické problémy a začalo sa mu dymiť z motorovej časti vozidla.

Stres a panika! 92 zahraničných, prevažne maďarsky hovoriacich cestujúcich, sa zúčastnilo transferu do obce Brzotín v okrese Rožňava. Pri vjazde do tunela Branisko však nastali komplikácie a celý interiér vozidla i tunelová rúra zostali zadymené. Cestujúci opustili autobus ešte pred príchodom hasičov. Tí ich napokon evakuovali do chránenej únikovej cesty a vyviedli ich do bezpečia.

“Pri udalosti sa zranila 1 osoba, ktorá utrpela šok. Cestujúci budú dvomi evakuačnými autobusmi HaZZ odvezení do cieľa cesty do obce Brzotín, okres Rožňava. Pri udalosti zasahovalo takmer 20 hasičov z Behároviec, Levoče, Prešova a Košíc,” uviedla kpt. Mgr. Zuzana Farkasová.

Zdroj: Polícia SR

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Deny
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)