The man goes on the railway in the cold winter

Mimoriadna tragédia otriasla uplynulú noc západným Slovenskom, kde o život prišiel nešťastnou náhodou mladý, len 18-ročný muž z Bratislavy. V priestoroch dráh železničnej stanice v obci Sekule ho mal zasiahnuť elektrický prúd, čo sa mu stalo, žiaľ, osudným.

5. decembra približne o 21.30 boli záchranné zložky privolané k mladému mužovi v obci Sekule, ktorého zasiahol elektrický prúd. Bratislavčan, ktorý bol na mieste nehody s kamarátom, vyšiel po rebríku na posledný vozeň pristaveného nákladného vlaku, kde ho mal zasiahnuť prúd trakčného vedenia. Práve toto nešťastie sa mu stalo osudným, pričom pomôcť mu už nedokázala ani záchranná služba, ktorá ho na mieste oživovala.

„Priestor železničných dráh je veľmi špecifický, verejnosti je zakázané vstupovať do neho. Je to z dôvodu ohrozenia života a zdravia a bezpečnosti a plynulosti železničnej dopravy. Vyliezať na strechu vagóna je životu nebezpečné, pričom hrozí zásah elektrickým prúdom z trakčného vedenia až 25 tisíc voltov a dokáže pritiahnuť človeka aj z určitej vzdialenosti,“ upozorňuje polícia verejnosť.

Zdroj: Polícia SR