Športový svet sa v posledných hodinách vyrovnáva s mimoriadne smutnou správou. Počas Tour de Pologne spadol mladý, 22-ročný pretekár, ktorý, žiaľ, následne zomrel na operačnom stole. Jeho kolegovia nemôžu zarmucujúcej správe uveriť.

Mimoriadna tragédia sa odohrala pred pár hodinami počas 3. etapy Okolo Poľska (Tour de Pologne), keď belgický pretekár Bjorg Lambrecht († 22) z doposiaľ neznámej príčiny zbehol z cesty do priekopy. Tvrdý náraz do betónu mu spôsobil rozsiahle poranenia, zástavu srdca a dýchacích ciest.

Poľská záchranka ho síce okamžite previezla do nemocnice, no na operačnom stole na následky ťažkých poranení zomrel: „Nemali sme šancu ho zachrániť. Nikdy som nič podobné nezažil a to som na pretekoch Tour de Pologne čosi najazdil,“ uviedol pre poľský Sport lekár Ryszard Wisniewski.

Nikto z prítomných si tragédiu zatiaľ nevie vysvetliť, keďže nešlo o úzky či strmý úsek, ale o rovnú širokú cestu. Počas pretekov sa museli cyklisti pasovať s hustým dažďom. Svet cyklistiky tak prišiel o veľký talent, keďže Bjorg mal za sebou niekoľko svetových úspechov a predpovedali mu skvelú športovú kariéru. Na sociálnej sieti pribúdajú smutné slová jeho kolegov. Rovnako Bjorgov tím Lotto Soudal pripojil kondolenciu: „Stala sa najväčšia tragédia, aká sa môže stať rodine, priateľom a kolegom Bjorga, odpočívaj v pokoji Bjorg.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Pád Bjorga zachytený na videu

Zdroj: sport.pl │ Foto: Facebook/Bjorg Lambrecht Official, YouTube/Rybnik.com.pl TV