K mimoriadnej tragédii došlo vo štvrtok v Tatrách. Silné búrky a blesky spôsobili tragédiu, pričom si vyžiadali obete na životoch. Zomrieť mali piati turisti, kým sto ďalších ľudí je zranených!

Tatry zasiahli vo štvrtok veľké búrky so silnými bleskami, ktoré postupovali z oblasti Hornej Nitry. Tie sa podpísali na zraneniach aj vyhasnutých ľudských životoch. Blesky zasiahli turistov, ktorí sa nachádzali na slovenskej aj poľskej strane kopcov.

Na mieste zasahovali záchranári aj vrtuľníky. Podľa portálu iMeteo zomrela na našej strane jedna turistka, ešte horšie však dopadli turisti na poľskej strane v oblasti masívu Giewont. Odtiaľ potvrdil portál TVN24 až 4 mŕtvych, medzi obeťami je aj 10 a 13-ročné dieťa. Celkovo je zranených neuveriteľných 100 osôb, niektoré sú vo vážnom stave.

Na rozsiahlej záchrannej akcii sa podieľalo približne 100 ľudí, pričom obete boli prevezené do nemocnice s rôznymi poraneniami. Podľa svedkov mali blesky udrieť do železného kríža na kopci, ako aj do reťaze, v blízkosti ktorej sa nachádzal väčší počet turistov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: imeteo.sk │ Foto: Pexels