Pred niekoľkými hodinami prišlo ministerstvo kultúry s mimoriadne smutnou správou. Pri sobotňajšej dopravnej nehode v Komárne zahynul štátny tajomník, ktorý pôsobil od 1. júla na ministerstve. 38-ročný muž, ktorý nehodu neprežil, bol vo vozidle aj spolu s manželkou.

Sobotňajšia dopravná nehoda, ku ktorej došlo v Komárne, si vyžiadala život jedného zo slovenských politikov Vladimíra Dolinaya. 38-ročný štátny tajomník ministerstva kultúry zraneniam na mieste podľahol. “Pri nehode došlo k zrážke dvoch osobných motorových vozidiel, pričom obe vozidlá skončili po náraze mimo vozovky. Vo vozidlách sa v tom čase nachádzalo 5 účastníkov, z ktorých 4 osoby utrpeli zranenia rôzneho rozsahu a jedna osoba utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. Hasiči vyslobodili zakliesnenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického zariadenia a zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru,” uviedli hasiči.

Smutnú správu potvrdilo samotné ministerstvo kultúry: “Pri tragickej dopravnej nehode v poobedňajších hodinách zahynul štátny tajomník rezortu kultúry Vladimír Dolinay. Ministerstvo kultúry vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a pozostalým,” napísali na sociálnej sieti. Tajomník bol do svojej funkcie vymenovaný len 1.júla, pričom bol známy aj ako poslanec v Bratislave-Petržalke, hlavného mesta Bratislavy aj Banskobystrického samosprávneho kraja.

Podľa portálu Aktuality sa so štátnym tajomníkom viezla v čase nehody aj jeho manželka, ktorá má byť momentálne v kritickom stave. K tragédií už prehovorila aj Zuzana Čaputová, ktorá vyjadrila rodine, blízkym aj kolegom Vladimíra Dolinaya úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj  │ Foto: aktuality.sk, Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky