Len pred okamihom zarmútila celé Slovensko mimoriadne smutná správa o úmrtí legendárneho speváka Vaša Patejdla. Umelec, ktorý bol interpretom a autorom mnohých hitov, skonal 19. augusta v skorých ranných hodinách.

Vašo Patejdl bol v roku 1968 jedným zo zakladajúcich členov skupiny Elán, pričom sa autorsky podieľal na tvorbe skladieb pre mnohých interpretov. Ako spevák si získal zásadnú pozornosť poslucháčov hitmi pre film Fontána pre Zuzanu, odkiaľ pochádza jedna z jeho najúspešnejších piesní Ak nie si moja. Ako len pred okamihom informovala na sociálnej sieti skupina Elán, skladateľ a hudobník zomrel dnes v noci po krátkej a ťažkej chorobe vo veku 68 rokov.

“S nekonečnou bolesťou a prázdnotou v našich srdciach vám oznamujeme, že dnes 19. augusta 2023 v nočných hodinách nás po krátkej a ťažkej chorobe navždy opustil mimoriadny a vzácny človek, náš celoživotný priateľ, výnimočný a geniálny hudobník a hudobný skladateľ megahitov svetovej úrovne, pán VAŠO PATEJDL. Vašo, ďakujeme Ti za všetko! Odpočívaj v pokoji, modlíme sa za Teba a drž nám tam hore miesto,” napísala skupina Elán na svojej facebookovej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Elán