Uplynulý štvrtok došlo v okrese Čadca vo večerných hodinách k vážnej nehode, kedy sa na železničnom priecestí zrazil kamión s vlakom. V čase nárazu prevážala náprava približne 70 cestujúcich a na mieste muselo zasahovať viac ako 20 hasičov a štyri kusy techniky.

V obci Podvysoká došlo k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej sa zranilo 7 ľudí. ,,Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode nákladného vozidla a osobného vlaku, ktorá sa stala v katastri obce Podvysoká, okres Čadca. Pri nehode došlo k zrážke nákladného vozidla a osobného vlaku, pričom následkom zrážky sa osobný vlak vykoľajil,“ uviedla Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Železničná spoločnosť Slovensko sa k nehode taktiež vyjadrila, pričom oznámila, že vodič nákladného vozidla zrejme nerešpektoval svetelnú signalizáciu alebo nechtiac uviazol na železničnom priecestí. Rušňovodič už, bohužiaľ, nedokázal nehode zabrániť. ,,Po bočnom náraze došlo k vykoľajeniu motorového vozňa a prívesného vozňa. Všetky zranené osoby už sú v tejto chvíli v starostlivosti RZP. Ostatní cestujúci čakajú na evakuačný autobus hasičov,“ uvádza sa na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/Polícia SR, Facebook/Železničná spoločnosť Slovensko  |  Foto: Facebook/Polícia SR