V utorok v skorých ranných hodinách došlo v poľskej obci k vážnej havárií. Školský autobus, ktorý prevážal 31 detí, vyšiel z doposiaľ presne neobjasnených príčin do priekopy. Zranených má byť podľa predbežných informácii až 13 ľudí, medzi nimi aj deti.

V utorok došlo v skorých ranných hodinách v poľskej obci Woplawka pri Ketrzyne k mimoriadne havárií. Výletný autobus, ktorý viezol 31 detí, sa z doposiaľ presne neobjasnených príčin dostal mimo vozovky a skončil v priekope.

K incidentu došlo ráno o pol ôsmej, pričom nehode predchádzala situácia, počas ktorej sa žena vedúca osobné motorové vozidlo snažila predbiehať. Ako uviedla podľa informácii rádia RMF24 hovorkyňa polície Anna Balutová, v rovnakom čase začal predbiehať aj autobus plný detí.

Vozidlá sa mali napokon zraziť a autobus skončil mimo vozovky. Polícia ale presnú príčinu nehody naďalej vyšetruje. Počas nehody bolo zranených až 13 ľudí, medzi nimi aj deti a mladiství. Cestujúcich prevážajú sanitky i letecká záchranná služba do okolitých nemocníc. Cesta, na ktorej sa havária odohrala, je úplne neprejazdná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: rmf24.pl │ Foto: Facebook/Týdeník Policie, RMF24.pl