V stredu sa koná mimoriadna parlamentná schôdza NR SR v utajenom režime. Hlavným bodom rokovania, ktorého sa má zúčastniť približne 100 poslancov, je tajná schôdza v budove SIS a jej dôvody. Premiér Eduard Heger vystúpil pred novinármi s emotívnym prejavom.

Pred niekoľkými dňami sa po utajenom stretnutí vrcholových predstaviteľov v budove SIS vzniesla veľká vlna kritiky opozície. Pellegrini ako aj Fico okamžite požadovali mimoriadnu schôdzu NR SR, na ktorej požadovali vysvetlenie premiéra SR. Eduard Heger dnes vystúpil pred novinárov s emotívnym prejavom, pričom zdôraznil, že všetko poháňa veľký strach predsedov Smeru aj Hlasu.

Dnes píšeme novú históriu a novú kultúru v parlamente… Dobre si spomeňme na časy, keď sa ozývalo skutok sa nestal,“ pripomenul časy vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho, ktorých zároveň vyzval, aby prestali verejne zastrašovať a ovplyvňovať orgány činné v trestnom konaní.

Rokovanie je momentálne prerušené, no zo sály sa až k novinárom doniesol mohutný potlesk poslancov. Bližšie prehovoril poslanec SaS Ondrej Dostál, ktorý priznal, že opozícii sa podaril šokujúci zvrat hlasovaním. Boris Kollár s ďalšími hlasoval, aby do Národnej rady na rokovanie prišiel aj obvinený Vladimír Pčolinský: „Teraz NR SR bude čakať, či privezieme bývalého riaditeľa SIS z väzby. Momentálne prebieha grémium,“ uviedol Dostál. Kollár považuje to, že Dostál informoval novinárov o návrhu z rokovania, za trestný čin.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia, FB/Správy RTVS │ Foto: FB/Správy RTVS