Krimi MIMORIADNE! Jaroslava Haščáka z Penty zadržala a obvinila polícia!

MIMORIADNE! Jaroslava Haščáka z Penty zadržala a obvinila polícia!

V utorok poobede zadržala NAKA mimoriadne vplyvného a bohatého oligarchu Jaroslava Haščáka z Penty. Haščáka predvolali na výsluch a zároveň mu bolo vznesené obvinenie z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Len pred pár hodinami vyšlo najavo, že Jankovská sa rozhodla pokračovať v úplnom priznaní a nevylučuje zverejnenie ani ďalších káuz či mien, na ktoré si spomenie. V utorok poobede ale došlo k ešte oveľa šokujúcejšej akcií. NAKA zadržala vplyvného a známeho podnikateľa z Penty, Jaroslava Haščáka.

Podľa informácií portálu Aktuality obvinil vyšetrovateľ aj exsiskára Ľubomíra Arpáša s manželkou, ktorá kedysi rovnako pracovala pre tajné služby. Dvojica mala uzavrieť pomocou svojej firmy Identita zmluvy s firmou Barkont pod kontrolou Haščáka v sume 194-tisíc eur. Podľa polície malo ísť o zmluvy za fiktívne poradenské služby, pričom peniaze mohli byť v skutočnosti odmenou za predaj nahrávky Gorila, ktorú mal údajne Arpáš vyniesť po odchode zo SIS.

Haščák aj Arpáš majú byť stíhaní pre podozrenie z korupcie a prania špinavých peňazí. Prípadom nahrávky sa už v minulosti zaoberal vyšetrovateľ Marek Gajdoš, no prokurátor Dušan Kováčik mal robiť obštrukcie, po ktorých napokon nebol nik obvinený. Hovorca Penty v minulosti uviedol, že s Arpášom spolupracovali ako s odborníkom na spravodajskú prácu. Haščáka NAKA dnes po výsluchu eskortovala do sídla Penty v bratislavskom River Parku, kde robí raziu a hľadá dokumenty súvisiace s kauzou Gorila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube/SME

Exit mobile version