V čase koronakrízy sa mnohí občania obracajú na politikov s prosbou, aby v tejto aj ekonomicky neľahkej situácií išli príkladom. Toho sa pred pár minútami ujal premiér Igor Matovič, ktorý sa vzdal svojho platu v prospech občanov.

Koronavírus zasiahol našu krajinu nielen opatreniami a obmedzeniami občanov, ale aj ekonomicky. Mnohé rodiny majú po pár týždňoch karantény hlboko do vrecka a ďalším dokonca zrušili ich pracovné miesta. Vláda preto pristúpila k zavedeniu ekonomických balíčkov, ktoré majú túto neľahkú situáciu pomôcť zvládnuť.

Okrem toho však mnohí Slováci očakávajú, že aj samotní politici si ukroja zo svojich niekoľkotisícových príjmov a podelia sa s občanmi, ktorí sú aktuálne v núdzi. Pred zopár minútami sa pritom dočkali neuveriteľne štedrého gesta premiéra Igora Matoviča, ktorý sa v tomto období vzdáva celého svojho platu v prospech ľudí.

Rovnako na tlačovej besede ohlásil, že vláda zriaďuje Fond vzájomnej pomoci, z ktorého budú finančné prostriedky posielané rodinám postihnutým koronakrízou. Do fondu poputuje Matovičova výplata, no pridajú sa aj poslanci či ministri: “Nedokážeme zákonmi pomôcť každému jednému človeku. V zákonoch sa nedá opísať každá situácia. Na takéto prípady myslí vzájomná solidarita a ľudskosť,” uviedol.

Predseda parlamentu Boris Kollár tiež dodal, že pôjde o transparentný účet, a tak budú môcť obyvatelia vidieť, akou sumou prispievajú jednotliví politici. Pčolinský zo Sme rodina uviedol, že mieni prispievať do fondu sumou tisíc eur mesačne. Kollár zároveň vyzval k príspevkom do fondu aj veľké koncerny či ľudí, ktorí majú 10-tisícové platy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti │ Foto: YouTube/HNtelevízia, Facebook/Igor Matovic