Vždy, keď sa udeje nejaká nehoda a vyhasnú pri nej životy, ľudia vyjadrujú úprimnú sústrasť. V tomto prípade ju našťastie vyjadrovať nemusia. No 37-ročný muž z Liptovského Mikuláša by si však zaslúžil okrem zadržania vodičského preukazu aj pár faciek. A nielen on.

[sociallocker]Policajné radary namerali vodiča osobného auta, ktorý sa rútil nepovolenou rýchlosťou po diaľnici v katastri Dubnice nad Váhom. Muž išiel rýchlosťou až 165 km/h, následne sa ho podarilo policajtom prinútiť odstaviť svoje vozidlo. V tú chvíľu to bol len bežný priestupok. Až do chvíle, keď mu policajti “dali fúkať”. Vodičovi v dychu namerali 1,81 promile alkoholu, pri opakovanej dychovej skúške 1,69 promile.

Zarážajúce na tom všetkom je, že necestoval sám. V aute viezol ženu s dvomi maloletými deťmi. A ak k tomu pripočítame nie príliš priaznivé podmienky pre takúto rýchlu jazdu, môžeme hovoriť o šťastí, že sa nič nestalo. Otázne je, prečo si žena sadla aj s deťmi do vozidla, keď muselo byt evidentné, že jej muž nie je triezvy. Vodičovi bol na mieste odobratý vodičský preukaz a okrem mastnej pokuty mu hrozí aj pobyt za mrežami.

Zdroj: sme.sk | Foto: YouTube
[/sociallocker]