K mimoriadne tragickej dopravnej nehode došlo aktuálne v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce v okrese Nitra. Po zrážke nákladného vozidla a autobusu s cestujúcimi sa zranili desiatky osôb a nateraz hlásia aj 13 obetí na životoch.

Hasiči aktuálne zasahujú pri mimoriadne tragickej dopravnej nehode, ku ktorej došlo v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce v okrese Nitra. Na ceste sa zrazilo nákladné vozidlo a autobus s cestujúcimi. Podľa informácií Kataríny Križanovej z Hasičského a záchranného zboru utrpelo následkom nehody zranenia vyše 20 osôb.

Bohužiaľ, pri autonehode nahlásili aj 13 mŕtvych, ktorí zrážku neprežili: „Počet zranených a usmrtených osôb sa bude pravdepodobne zvyšovať.  Na mieste udalosti zasahuje takmer 30 hasičov z Nitry, zo Zlatých Moraviec a zo Selenca. Na miesto udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby,“ dodáva hovorkyňa.

Cesta 1/65 v smere od Nitry na Zlaté Moravce je momentálne uzatvorená a obchádzka je smerovaná obojsmerne cez obce Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a smer Zlaté Moravce.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Hasičský a záchranný zbor, Polícia Slovenskej republiky │ Foto: PHaZZ