Pred chvíľou došlo k mimoriadnej havárii v bratislavskej Petržalke. Sanitka, ktorá prevážala predčasne narodenú dcérku Martina Šmahela, havarovala. Po incidente maličkej Emky, ktorá váži len niečo vyše 800 gramov, bojuje dievčatko o život.

V petržalskej časti Bratislavy na Panónskej ceste došlo k mimoriadnej havárii. Do sanitky, ktorá podľa informácii Plusky viezla predčasne narodenú dcérku Martina Šmahela Emku, narazilo vozidlo značky BMW X5. Dievčatko, ktoré sa narodilo v 6. mesiaci tehotenstva a váži niečo vyše 800 gramov, má momentálne bojovať o život v bratislavskej nemocnici.

Podľa doterajších informácií prechádzal vodič na sanitke so zapnutým výstražným zvukovým a svetelným znamením po Panónskej ceste. Pri prechádzaní križovatky so Ševčenkovou ulicou došlo k stretu s vozidlom zn. BMW X5. Pri náraze bolo následne vozidlo BMW odrazené do vozidla zn. Citroën stojaceho v priestore križovatky. Na miesto sa ihneď dostavili všetky záchranné zložky. Pri nehode sa zranili tri osoby. Vodič a spolujazdec sanitky boli ošetrení na mieste, novorodenec prevážaný v sanitke bol ihneď prevezený do jednej z bratislavských nemocníc,” uvádza bratislavská polícia na svojej facebookovej stránke so slovami, že nikto z vodičov nepožil alkohol.

Dievčatko však malo prudký náraz vozidla prežiť, hoci podľa slov samotného Martina sa uňho môžu vyskytnúť mierne problémy kvôli stiesnenému priestoru v brušku: “Nerobilo to dobre kĺbikom na rukách a nohách, ale ja verím, že teraz, keď má priestor na pohyb a vystieranie sa, že sa to upraví a všetko bude v poriadku. Vyrieši sa to rehabilitáciou alebo jemnou ortopédiou. Dúfam teda, že rehabilitácia bude stačiť,” povedal šťastný otecko ešte pred pár hodinami. Malej Emke prajeme veľmi veľa síl.

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj, Televízia Markíza