Svet obletela v neskorých nočných hodinách z nedele 5. novembra na pondelok šokujúca správa. Vo veku 25-rokov zomrel slovenský reprezentant brazílskeho pôvodu. 

Zdrvujúcu správu o smrti talentovaného športovca oznámili britské médiá. Dionatan Teixeira mal podľa informácií dostať infarkt v čase, keď trávil čas v rodnej Brazílii.

„Pred niekoľkými hodinami zomrel dobrý muž a vynikajúci futbalista Dionatan Teixeira,“ odzneli na sociálnej sieti slová jeho súčasného moldavského klubu FC Šerif Tiraspoľ .

Dionatan reprezentoval na Slovensku mestá Košice, Banskú Bystricu, Slovan i Bratislavu. Nastúpil dokonca v drese slovenskej reprezentácie do 21 rokov a hral za ňu 8 rokov. V roku 2009 debutoval v slovenskej Corgoň lige v 25. kole sezóny 2008/09 vo veku 16 rokov.

Stal sa zároveň najmladším hráčom v Corgoň lige. Záujem oňho prejavil v marci 2009 anglický premierleagový klub Newcastle United, no jeho klub ho nakoniec nepredal. Kontrakt na ďalšie tri roky podpísal s Readingom a Stoke City v roku 2014.

Zdroj: thesun.co.uk | Foto: commons.wikimedia.org | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com