Zdravotný stav prezidenta Miloša Zemana je aktuálne mimoriadnou a znepokojojúcou správou pre celú Českú republiku. Hlava štátu bola prevezená do Vojenskej nemocnice a o 14:00 vystúpil na tlačovej konferencií jeho ošetrujúci lekár Miroslav Zaboral.

Miroslav Zaboral médiám potvrdil, že Ústredná vojenská nemocnica prijala a hospitalizovala prezidenta ČR Miloša Zemana. Personál podľa neho presne pozná prezidentovu diagnózu a postup liečenia majú naplánovaný. “Dôvodom hospitalizácie sú komplikácie, ktoré sprevádzajú jeho chronické ťažkosti, pre ktoré je u nás liečený. To znamená, že presne poznáme diagnózu, sme schopní zacieliť liečbu presne tak, ako má vyzerať,” uviedol Zavoral.

Konkrétnu diagnózu prezidenta však kvôli českej legislatíve nie je možné s verejnosťou proti Zemanovej vôli komunikovať. Hlava štátu mala ešte v utorok plány na povolebné vyjednávanie. V piatok prezident Miloš Zeman aj odvolil na zámku v Lánoch, pričom v nedeľu o 11. hodine sa stretol s Andrejom Babišom na plánovanom prijatí na zámku v Lánoch. Krátko na to bol však prevezený do vojenskej nemocnice.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz | Foto: FB/Miloš Zeman – prezident České republiky